Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 079 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Nocna spowiedź – propozycja dla zabieganych warszawiaków

wtorek, 31 marca 2015 21:10

Nocna spowiedź – propozycja dla zabieganych warszawiaków

                         

W Warszawie księża spowiadają nocą tych, którzy nie mają czasu na wyznanie grzechów w ciągu dnia. Rozpoczęła się stołeczna Noc Konfesjonałów. Jak mówią duchowni, to propozycja dla tych, którzy pracują do wieczora i dla zabieganych.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ksiądz Tomasz Grzyb w rozmowie z IAR przyznaje, że nocą ma więcej czasu niż w zwykła niedzielę, aby komuś wytłumaczyć, o co tak naprawdę w spowiedzi chodzi i dlaczego jest ona dla katolików bardzo ważna.
 

Jedna z warszawianek Małgorzata Glabisz-Pniewska uważa, że nocna spowiedź sprzyja temu, aby człowiek skupił się na swoich grzechach.

- Taka spowiedź daje nam też większą intymność, niż spowiadanie się podczas niedzielnej mszy – dodaje. Nie wszyscy jednak są tak entuzjastycznie nastawieni do tej akcji. – To dobrze, że można się wyspowiadać – mówi Sylwia Sułkowska.

- Mam jednak wrażenie, że wszystko odbywa się wtedy szybko i tylko słychać jak ksiądz pukaniem daje sygnał następnemu z kolei, aby podszedł – uważa.

W archidiecezji warszawskiej w Nocy Konfesjonałów uczestniczą dziś cztery parafie. Najdłużej, bo do północy, na wiernych czekają księża z parafii Najświętszego Zbawiciela w Śródmieściu i świętego Marcina na Starym Mieście.

W całej Polsce Noc Konfesjonałów zorganizowano w różne dni tego tygodnia. Najwięcej kościołów będzie otwartych nocą w Wielki Piątek – 3 kwietnia. W sumie w całej Polsce do akcji przyłączyło się 72 miasta i 120 parafii. Szczegóły w Internecie na stronie www.nockonfesjonalow.pl

Katolicy mają obowiązek przystąpienia do spowiedzi przynajmniej raz w roku. Księża z Polski podkreślają, że w naszym kraju inaczej niż na zachodzie Europy wciąż do konfesjonałów ustawiają się kolejki.


Podziel się
oceń
7
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Jezu zmiłuj się nad nami, przebacz nam

niedziela, 15 marca 2015 9:41

C:\fakepath\JM_ciemnica-Wwa_w2.jpg


Podziel się
oceń
10
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Konkubinat to cudzołóstwo

niedziela, 15 marca 2015 9:39

C:\fakepath\konkubinat.jpg


Podziel się
oceń
10
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 16 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  91 682