Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 079 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Katolickie Targi Ksiązki Warszawa 30.03-2.04

środa, 29 marca 2017 7:08
30 marca w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie nastąpi inauguracja XXIII Targów Wydawców Katolickich.
INFO.WIARA.PL

Podziel się
oceń
4
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

25 cytatów na temat czystości, które powinien znać każdy katolik

wtorek, 21 marca 2017 21:15

25 cytatów na temat czystości, które powinien znać każdy katolik

 
W dzisiejszych czasach czystość nie ma dobrej prasy. Kojarzy się co najwyżej z czystym ubraniem (a i to coraz rzadziej). W cenie jest nieczystość – wszystko co „niegrzeczne”, łamiące tabu, wulgarne a więc i grzeszne. A jednak – mimo zmieniających się czasów – czystość nadal jest pożądana, a troska o jej zachowanie, może zaprowadzić nas do Królestwa Niebieskiego.

Chociaż o czystości nie mówi się dziś w telewizji, nie reklamuje się na bilboardach, nie pisze o niej przebojów muzycznych, ani nie wydaje bestsellerowych książek i modnych magazynów, wciąż w głębi serca każdego z nas to właśnie ona jest pożądana. Czystość. Oto cytaty wielkich ludzi Kościoła, traktujących o tej niezwykłej cnocie.

1. Święty Mateusz: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5,8).

2. Święty Jan Bosko: „Święta czystość, królowa cnót, to cnota anielska będąca klejnotem tak cennym, że Ci, którzy ją posiadają prawdziwie stają się jak aniołowie w Niebie, choć obleczeni pozostają w śmiertelną powłokę cielesną”.

3. Święty Piotr Julian Eymard: „Musimy być czyści. Nie mam na myśli wyłącznie czystości zmysłowej. Musimy bowiem przestrzegać wielkiej czystości w naszych myślach, dążeniach, w woli, w intencjach i we wszystkich naszych działaniach”.

4. Święta Łucja: „Ci, których serca są czyste, stają się świątyniami Ducha Świętego”.

5. Święty Alfons Maria Liguori: „Musimy ćwiczyć się w skromności i czystości, biorąc pod uwagę nie tylko nasz wygląd zewnętrzny, ale także nasze maniery, ubiór, sposób w jaki się poruszamy, rozmawiamy, słowa których używamy i wszystkie podobne działania”.

6. Święty Tomasz z Akwinu: „W królestwie złych myśli nic nie jest tak cenione, jak grzechy przeciw czystości, nawet myśli, które dotyczą przyjemności cielesnych”.

7. Święty Alfons Maria Liguori: „W sprawie pokus przeciwko czystości, duchowi mistrzowie uczą nas, nie tyle by walczyć z grzesznymi myślami, ale aby otworzyć umysł na inne inspiracje, na inne duchowe lub neutralne obiekty. Dobrze jest walczyć z grzesznymi myślami, ale jeszcze lepiej jest nie myśleć o nieczystości”.

8. Święty Augustyn: „Oddawanie się nieczystym żądzom szybko staje się nawykiem, a niepowstrzymywany nawyk szybko zaczyna się wydawać grzeszną koniecznością”.

9. Matka Boża Fatimska: „Więcej dusz idzie do piekła z powodu grzechów ciała (przeciw czystości) niż z powodu jakiejkolwiek innej przyczyny”.

10. Święty Klemens Aleksandryjski: „Nieczysty język sprawia, że czujemy się komfortowo w nieczystym działaniu. Ale kto wie w jaki sposób kontrolować język, wie w jaki sposób oprzeć się atakom pożądania”.

11. Święty Jan Maria Vianney: „Jeżeli każdy grzech śmiertelny może nas wtrącić do piekła, to co dopiero mówić o haniebnym grzechu nieczystości. Czy już sama nazwa tego występku nie powinna przerazić każdego człowieka, a tym bardziej chrześcijanina? Ach, gdybym mógł przedstawić wam dokładnie, jak czarnym i wstrętnym występkiem jest ten grzech, to może staranniej byście go unikali i większy czulibyście do niego wstręt!”.

12. Święty Hieronim ze Strydonu: „Musimy pilnować, by ubierać się tak, jak mówimy i mówić tak, jak się ubieramy. A ubieramy się zwykle schludnie. Czyż cenilibyśmy jedną z tych naszych cech bardziej niż drugą? Gdy mówimy językiem czystym, a reszta naszego ciała wyraża nieczystość, trzeba to zmienić”.

13. Święty Jan Maria Vianney: „Przeciw świętej cnocie czystości grzeszy też ten, kto w nocy pokazuje się ludziom bez stosownego okrycia - na przykład, kiedy idzie otwierać drzwi albo pomóc choremu. Także i matka powinna uważać, żeby nie spoglądać nieskromnie na dzieci i nie pozwalać sobie na niepotrzebne dotknięcia. Ojcowie i matki oraz przełożeni ciężko odpowiedzą za to przed Bogiem, jeśli się okaże, że z ich winy między dziećmi czy podwładnymi pojawiały się grzeszne poufałości”.

14. Święty Jan Maria Vianney: „Czysta dusza to piękna róża, dla której zapachu Trójca Święta zstępuje z nieba, by poczuć jej zapach”.

15. Święty Franciszek Salezy: „Czystość to lilia cnót, bo przewyższa wszystkie śnieżną białością, miłą wonią i polotem w niebo. Czystość to cnota anielska, gdyż ludzi czyni aniołami, a nawet wynosi nad aniołów; bo iż anioł jest czysty nic w tym dziwnego, ponieważ anioła ani zła żądza nie pali, ani nie uwodzi powabna postać lub miły śpiew; lecz że człowiek w kruchym i pożądliwym ciele zachowuje czystość, jest to cud łaski i zjawisko godne Boga”.

16. Święty Filip Neri: „Pokora stanowi ochronę czystości. W sprawie czystości nie ma bowiem większego zagrożenia niż nie obawiać się niebezpieczeństwa. Gdy spotykam człowieka całkowicie pewnego siebie i pozbawionego jakiegokolwiek strachu, wiem, że może być stracony. Czuję się mniej zaniepokojony gdy widzę kogoś kuszonego, ale unikającego okazji do grzechu, niż kogoś, kto nie pozwolił się skusić i w związku z tym nie unika okazji do grzechu. Gdy człowiek mówi o sobie: „na pewno nie upadnę”, to prawie nieomylny znak, że upadnie – i to z większą szkodą dla swej duszy”.

17. Święty Hieronim: „Unikaj pochwał pochlebców i szkodliwych i fałszywych pochlebstw, jakby zarazy duszy. Nie ma nic, co by tak łatwo psuło dusze ludzkie, i nic, co by zadawało duszy tak słodkie i niebolesne rany i wystawiło na utratę czystości. Płyniemy bowiem po burzliwym morzu naszego życia, w którego falach czeka na nas diabeł, mający na celu jedynie nasze zniszczenie”.

18. Święty Piotr Julian Eymard: „Stan łaski jest po prostu czystością – jest rajem dla tych, którzy są w stanie się w niego przyoblec. Świętość jest więc stanem łaski oczyszczonym, oświetlonym, upiększonym i najdoskonalszym”.

19. Święty Augustyn: „Czystość integruje nas na nowo i prowadzi do jedności, którą utraciliśmy rozpraszając się w wielości”.

20. Święty Ambroży: „Istnieją trzy formy cnoty czystości. Jedna dotyczy stanu małżeńskiego. Druga wdowieństwa. Trzecia zaś dziewictwa. Nie pochwalamy jednej z nich z wyłączeniem pozostałych. Dyscyplina Kościoła pod tym względem jest bogata”.

21. Święty Cyryl Jerozolimski: „Jedynie czyste serce może z całą pewnością powiedzieć, Przyjdź królestwo Twoje! Kto zachowuje czystość w uczynkach, myślach i słowach, ten może powiedzieć Bogu, Przyjdź królestwo Twoje!”.

22. Święty Jan od Krzyża: „Bardziej Bóg pragnie od ciebie choćby najmniejszego stopnia czystości duszy, niż największych dzieł, jakich możesz dokonać”.

23. Święty Grzegorz z Nyssy: „Kto ma czyste serce, jest szczęśliwy, ponieważ wpatrując się we własną czystość, dostrzega jakby w odbiciu swój własny pierwowzór”.

24. Święty Ojciec Pio: „Bądź zawsze i we wszystkim pokorny, zachowując hojnie i zazdrośnie czystość swego serca razem z czystością ciała, ponieważ są one dwoma skrzydłami, które wznoszą nas aż do Boga i prawie nas ubóstwiają”.

25. Święty Jan Maria Vianney: „Czysta dusza jest jak piękna perła. Dopóki jest ukryta w muszli na dnie morza, nikt nie myśli, aby ją podziwiać, ale jeżeli wydobędziecie ją na słońce, jaśnieje i przyciąga wzrok: tak jest z czystą duszą, która ukryta przed oczyma świata, pewnego dnia zajaśnieje przed Aniołami w słońcu wieczności”.

Źródło: tfpstudentaction.org, Catholic Herald

Read more: www.pch24.pl/25-cytatow-na-t…

_________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

Przepiękna cnota czystości

JEZUS DO WANDY MALCZEWSKIEJ: Najcięższą zniewagą są grzechy popełnione przeciwko szóstemu i dziewiątemu przykazaniu Boskiemu, — t. j. grzechy rozpusty.

Pragnienie szczęścia osobistego nie usprawiedliwia rozwodów


KOMNATA MAŁŻEŃSKA - CZY DOM PUBLICZNY ?

DEMON PODCZAS EGZORCYZMU: JESTEM PEWNY MEGO SUKCESU, ZWŁASZCZA PO SOBORZE

Ks. Bronisław Markiewicz: Musicie zaprząc ciało ze wszystkimi jego zmysłami i popędami do nieustannej służby Bożej...

ŚW. FILOMENA - PATRONKA NA CZASY OSTATECZNE

I POSŁUCHAJ:

🎶 Daj czyste serce mi... - Beata Bednarz


Podziel się
oceń
5
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Fragment książki "Poemat Boga Człowieka"

wtorek, 21 marca 2017 19:28

Fragment książki "Poemat Boga Człowieka" mistyczki Marii Valtorty   "Żaden człowiek nie rozumie, wielkości mojego cierpienia podczas Mojego Ukrzyżowania ani sposobu, w jaki zostałem biczowany. Moje biczowanie było najgorsze. Byłem brutalnie bity przez dziesięciu mężczyzn i każdy centymetr mojego ciała został zbity. Ciało na plecach było rozdarte i były widoczne łopatki. Ledwo mogłem stać, a jedno oko było posiniaczone i zmiażdżone. Widziałem tylko na Moje lewe oko. Zanim zabrali Mnie przed Poncjusza Piłata i włożyli Mi na głowę koronę cierniową, już ledwo mogłem utrzymać się na nogach. Następnie rozebrali Mnie przed włożeniem krótkiego czerwonego płaszcza przez głowę, a następnie umieścili gałązkę palmy w mojej prawej ręce. Każdy cierń był ostry jak igła. Jeden z tych cierni przebił także moje prawe oko, przez które ledwo widziałem. Straciłem tyle krwi, że wymiotowałem i miałem tak silne zawroty głowy, że gdy zacząłem wchodzić na szczyt Kalwarii nie mogłem utrzymać krzyża. Upadałem tak wiele razy, że zajęło mi całe godziny, zanim dotarłem do szczytu wzgórza. Byłem biczowany i bity na każdym kroku drogi. Moje całe ciało było zakrwawione i pokryte grubą warstwą potu wydzielającego się z powodu piekącego słońca. Mdlałem kilka razy. To było dotkliwe i bolesne, ale najbardziej ze wszystkiego przerażała Mnie nienawiść Mi okazywana, nie tylko przez dorosłych na drodze, ale małe dzieci, które Mnie kopały, idąc za przykładem rodziców. Krzyki płynące z ich ust i nienawiść była niczym w porównaniu z lękiem, jaki wobec Mnie odczuwali. Bowiem nadal nie byli pewni, czy rzeczywiście nie jestem Mesjaszem, na którego tak długo czekali. Łatwiej więc było Mnie znienawidzić, potępić niż Mnie przyjąć, bo wówczas oznaczałoby to, że musieliby zmienić swoje postępowanie. Moja najboleśniejsza chwila była wtedy, gdy leżąc na ziemi na Moim boku, będąc ponownie kopanym w plecy, zobaczyłem Moją Ukochaną Matkę patrzącą na Mnie. Miała złamane serce i musiała być podtrzymywana przez dwóch Moich uczniów. Mogłem tylko patrzeć na Nią Moim jednym okiem, które mi pozostało i nie mogłem znieść Jej cierpienia. Drwiny, krzyki i wrzaski setek ludzi słyszałem na ziemi, kiedy sześciuset żołnierzy przeprowadzało i nadzorowało ukrzyżowanie Mnie i sześciu innych. Ja byłem głównym przedmiotem ich uwagi, więc pozostali nie cierpieli tak jak ja. Kiedy Moje nadgarstki, u podstawy kciuków, zostały przybite do krzyża już nic nie czułem. Moje ciało było tak poobijane i posiniaczone, że byłem w szoku. Moje ramiona były przemieszczone, a ręce wyrwane ze stawów. Najgorsze fizyczne zniszczenia zostały dokonane na Moim ciele, zanim zostałem przybity do krzyża. Nie krzyczałem. Żadnego protestu. Tylko szept. To rozzłościło Moich katów, którzy czekali na reakcję, aby zaspokoić swoje żądze. Nigdy nie zajmowałem się nimi, gdybym to zrobił oznaczałoby, że musiałbym zająć się szatanem i jego demonami, którzy zarazili ich dusze. Dlatego ich złośliwość w stosunku do mnie była tak wielka. Wisiałem na krzyżu przez pięć godzin. Słońce piekło i nie było chmur, które mogłyby zmniejszyć palenie mojej skóry. Gdy tylko oddałem Moje ostatnie tchnienie, Mój Ojciec zesłał czarne chmury, a potem grzmoty i błyskawice. Burza, która miała miejsce, była tak przerażających rozmiarów i tak nagła, że na tym etapie obserwatorzy nie mieli już żadnej wątpliwości, że Ja byłem rzeczywiście Zbawicielem, który został posłany przez Boga Ojca. Objawiam ci to Moja córko, jako dar dla ciebie, za ogromny akt cierpienia, który Mi ofiarowałaś. Powiedz Moim dzieciom, że nie żałuję Mojej Męki na Krzyżu. Żałuję tylko tego, że Moja Ofiara została zapomniana i że tak wielu zaprzecza, że Moje ukrzyżowanie miało miejsce. Wielu nie ma pojęcia, co musiałem wycierpieć, bo również wielu moich apostołów nie było świadkami Mojego wspinania się na Kalwarię. Boli Mnie dzisiaj to, że tak wielu nadal się Mnie wypiera. Apeluję do Was, Moi wyznawcy, nie pozwólcie zmarnować Mojego Ukrzyżowania. Umarłem za WSZYSTKIE grzechy, a także za te popełniane dzisiaj. Chcę i potrzebuję zbawić nawet tych, którzy dziś się Mnie zapierają." Wasz Ukochany Zbawiciel Jezus Chrystus


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Modlitwa św.Gertrudy uwalnia z czyśćca tysiąc dusz !!!

piątek, 17 marca 2017 18:31

Modlitwa św.Gertrudy uwalnia z czyśćca tysiąc dusz !!!

Biorąc założenie, że skoro dziennie umiera na świecie 152 tysiące ludzi, to w przeciągu roku umiera ich ok 55,5 mln, w ciągu tego dziesięciolecia umarło już 555 mln osób, w jednej godzinie umiera ok 6 333 osoby, a w ciągu jednej minuty ok 105 osób, a w ciągu jednej sekundy 1,75 osoby. Przyjmując, że większość trafia do czyśćca na okres od kilku do kilkaset lat to można wywnioskować, że wiele milionów dusz czeka na wybawienie i nasze modlitwy.

Podczas jednej z wizji Chrystus przekazał św. Gertrudzie słowa poniższej modlitwy, która jak oświadczył, gdy odmawiana jest z miłością i pobożnością, uwalnia za każdym razem z czyśćca tysiąc dusz.

 

Zdjęcie użytkownika Barbara Łahoda-Chiniewicz.

Modlitwa Św. Gertrudy


„Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Najdroższą Krew Boskiego Syna Twego, Pana naszego, Jezusa Chrystusa, w połączeniu ze wszystkimi Mszami Świętymi dzisiaj na całym świecie odprawianymi, za dusze w Czyśćcu cierpiące, za umierających, za grzeszników na świecie, za grzeszników w Kościele powszechnym, za grzeszników w mojej rodzinie, a także moim domu.

Amen

Zdjęcie użytkownika Barbara Łahoda-Chiniewicz.Jeżeli natomiast w jednym miejscu zbierze się 5 osób i odmówi wspólnie powyższą modlitwę 200 razy, to razem przyczynią się one do wybawienia z czyśćca 1 miliona dusz. Przyjaciel św. Jana Maciasa – św. Jan Ewangelista, objawił mu, że jego modlitwy uwolniły niemal półtora miliona dusz z ich więzienia. Powiedziano, że w chwili jego śmierci niebiosa się otworzyły i dusze te pośpieszyły na ziemię, by odprowadzić go do nieba. Cóż za powitanie! Uwalniając dusze czyśćcowe, przyśpieszając ich wejście do nieba, zapewniamy sobie wdzięczność całego raju, wykuwamy więzi przyjaźni z jego mieszkańcami.
Króluj nam Chryste


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Krzyż w realu.....

piątek, 17 marca 2017 16:33

Zdjęcie użytkownika Barbara Łahoda-Chiniewicz.

Piękne   zdjęcie  zrobiła  Pani  Jolanta....


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 16 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  91 691