Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 079 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zesłanie Ducha Świętego na Jasnej Górze 14-15.05.2016 r

czwartek, 19 maja 2016 9:36
 
Zdjęcie użytkownika Fotografia Kinga Chiniewicz.
Zdjęcie użytkownika Fotografia Kinga Chiniewicz.
Zdjęcie użytkownika Fotografia Kinga Chiniewicz.
Zdjęcie użytkownika Fotografia Kinga Chiniewicz.
+18

Podziel się
oceń
4
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Oklskiwanie ludzi w domu Bożym uwłacza Boskiej czci

poniedziałek, 09 maja 2016 18:25

Temat: Oklskiwanie ludzi w domu Bożym uwłacza Boskiej czci. Kardynał Robert Sarah w „L’Osservatore Romano”

Kard. Robert Sarah nawołuje do zachowania ciszy w trakcie Mszy Świętej.

Data publikacji: 2016-02-06 07:00
Data aktualizacji: 2016-02-06 09:03:00
Kard. Robert Sarah nawołuje do zachowania ciszy w trakcie Mszy Świętej
©Pierpaolo Scavuzzo / EIDON/MAXPPP / FORUM

Kardynał Robert Sarah przypomina jak ważne jest zachowanie ciszy i milczenia w czasie liturgii. Uznał, że zbyt „długie i hałaśliwe” procesje z darami wypaczają ich sens. Naszym obowiązkiem jest zapobiec zamianie kościołów w hale widowiskowe, a liturgii w głośne przedstawienie – podkreśla prefekt Kongregacji Kultu Bożego.

Kardynał Robert Sarah w L’Osservatore Romano” dokonał krytyki „długich i hałaśliwych” procesji z darami. Jak tłumaczy, „w niektórych krajach afrykańskich obejmują również przeciągające się one w nieskończoność tańce”. „Można odnieść wrażenie, że uczestniczy się w występach folklorystycznych, które wynaturzają krwawą ofiarę Chrystusa na krzyżu i oddalają nas od tajemnicy Eucharystii” – napisał prefekt Kongregacji Kultu Bożego.

Powołując się na kard. Josepha Ratzingera oraz ks. Guida Mariniego, kard. Sarah wskazał także, że offertorium jest częścią Mszy Świętej, w czasie której należy zachować ciszę. Jest to moment liturgii, kiedy wierni mogą się wewnętrznie jednoczyć z ofiarą Chrystusa.

Kardynał Sarah wyjaśnia szczegółowo znaczenie ciszy w tradycji biblijnej oraz katolickiej. Zaznacza także, że prawo liturgiczne wyraźnie wskazuje części Mszy Świętej w których należy ją zachowywać. Podkreśla także, że cisza w przestrzeni sakralnej jest cechą charakterystyczną liturgii zachodniej, w której istnieje miejsce na osobistą modlitwę wiernych i kapłana, bez śpiewu czy gry na organach.

„Musimy uniknąć przekształcenia kościołów, które są domem Bożym przeznaczonym dla jego czci, w hale widowiskowe w których oklaskujemy aktorów”– napisał kard. Sarah.

MR
Read more: http://www.pch24.pl/kard--robert-sarah-nawoluje-do-zachowania-ciszy-w-trakcie-mszy-swietej,41043,i.html#ixzz3zfQGIyK5
                                                                 

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

                                   Obraz w treści 1                                                                                                     http://www.christusvincit-tv.pl/viewpage.php?page_id=1

 

 

Z Orędzi na czasy ostateczne które właśnie nadeszły, z 16-08-2011r. Kompendium III s.37-38

Pan Jezus: Ja nie jestem pasterzem, który prowadzi owce grając na piszczałkach. Ja jestem Pasterzem, który wnosi powagę i pokorę do domu Ojca, który zdejmuje sandały przed składaniem Mu ofiary. Ja jestem Pasterzem, który pragnie sprawiedliwości, którego odnajduje się w ciszy. Zabierzcie te wszystkie hałaśliwe wrzaski sprzed moich oczu. Nie chcę ich widzieć w Moim Kościele. Ja jestem Bogiem cichym i pokornym. Pragnę uwielbienia. Pragnę tylko i wyłącznie oddawania Mi chwały. Brzydzę się śpiewem i tańcem nie oddającym Mi czci. Brzydzę się tymi, którzy odbierają Mi chwałę w Moim Kościele ukazując swoją [chwałę] przed Moimi owcami. Przychodzicie do Mojego domu odebrać Mi cześć? Przychodzicie uczynić samych siebie bogami? Ja nie chcę śpiewu bez serca. Jeśli twoja mowa nie jest mową twojej duszy, zabierz ją sprzed Moich ołtarzy, bo nie będę jej znosił. Tak, wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie.

Zapatrzyliście się w siebie i sądzicie, że śpiewając o Mnie stajecie się święci, a wszyscy patrząc na was krzyczą: „Chwała!” Ale komu? Czy to dla Mnie wołacie? Ja was nie słyszę. Wy nie słyszycie Mnie. Jest Mi przykro. Obłuda i fałszywa ideologia przechadzają się przed Moimi oczyma. Na Moich ołtarzach przelewa się Moja Krew,wśród waszych radosnych okrzyków: „Chwała!” Komu chwała? Płaczę, cierpię, umieram, a wy wołacie radośnie: „Panie! Chcę współcierpienia! Chcę zjednoczenia w bólu! Niech się lękają ci, co przychodzą do Mnie, co przychodzą do Mojego domu i zasłaniają Mnie swoją pychą. Znam wasze serca. Rozpoznaję wasze myśli. Nie odbierajcie Mi Mojej chwały w Moim domu. W Moim domu macie być niczym, abym Ja mógł być wszystkim. Takie są proporcje między nami. Abym mógł zaistnieć w pełni pomiędzy wami, wy musicie stać się niczym, upaść przede Mną i wszystko Mi oddać, a wy używacie Mojego domu, aby się chełpić Moimi talentami. To nie jest dla Mnie. Ja tego nie potrzebuję. Ja, Ja i jeszcze raz Ja chcę być podmiotem uwielbienia i podziwu w Moim własnym domu. (…) O Mnie myślcie, do Mnie się módlcie, stawajcie się świętymi. Pozostawcie daleko wszystko, co może odebrać Mi należną chwałę. Kiedy przychodzicie do Mnie bądźcie nędzarzami, bądźcie nadzy, abym Ja mógł was przyodziać i obdarować. Nie przychodźcie pokazywać się i chełpić. Wszystko co macie, może być wam zabrane, jeśli nie przestaniecie się wywyższać przede Mną.

To mówię Ja, wasz Bóg i Pan. 

(…) Pokazuję ci męki Mojej Duszy, która nie znosi obłudy. Jestem Bogiem gniewliwym dla tych, którzy wciąż, mimo tak wielu łask, nie uginają przede Mną kolan i nie rezygnują z podobania się światu. Świat, przed którym się uginacie, przed którym pozujecie i wdzięczycie się, będzie wam katem. Ten, kto pragnie uwielbienia od świata, dostanie je, ale później przyjdzie mu za nie zapłacić. Jestem Bogiem sprawiedliwym i wydaję sprawiedliwe wyroki. Jeśli kto Mnie nie posłucha, dokonam aktu Mojego Miłosierdzia i uczynię was poddanymi, odbierając wam to, czym chcecie się wywyższać (...)

 

 

CHRISTUS VINCIT, CHRISTUS REGNAT, CHRISTUS IMPERAT !

 

                                                CHRYSTUS POWRÓCI !

Podziel się
oceń
8
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Marcin Luter wobec kobiet,Żydów, zdrady małżeńskiej, rozwodów.Ks prof.Tadeusz Guz

niedziela, 08 maja 2016 11:52
Marcin Luter wobec kobiet,Żydów, zdrady małżeńskiej, rozwodów. Ksiądz profesor doktor…

Podziel się
oceń
6
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

ks. prof. Tadeusz Guz o Komunii Świętej na klęcząco

niedziela, 08 maja 2016 11:50

ks. prof. Tadeusz Guz o Komunii Świętej na klęcząco

 
Ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz o postawie klęczącej przy przyjmowaniu Komunii Świętej. Parafia Św. Michała Archanioła Bridgeport, Stan Connecticut USA, 2.09.2...
youtube.com

Podziel się
oceń
4
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Uzdrowienie międzypokoleniowe, grzechy międzypokoleniowe-ks. Marek Wasąg

niedziela, 08 maja 2016 11:49

wtorek, 16 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  91 716