Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 079 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Pytanie na śniadanie - Byłem opętany przez szatana

wtorek, 30 lipca 2013 9:55

Pytanie na śniadanie - Byłem opętany przez szatana

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Nx-A-SzHIOI

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Nowenna do św. Charbela (Szarbela)

wtorek, 30 lipca 2013 9:53

Nowenna do św. Charbela (Szarbela)

 

 

 
 
 
Dzień pierwszy
 
Cudami słynący Święty Ojcze Szarbelu, którego nieskalane ciało  przezwyciężywszy rozkład, wydzielało woń niebiańską, przybądź ku nam na  ratunek i uproś u Boga łaskę (…). Amen.
 
Święty Szarbelu módl się za nami.
 
Panie, który obdarzyłeś Św. Szarbela łaską wiary,  za jego  wstawiennictwem proszę Cię o dar życia zgodnego z Twoimi przykazaniami i Ewangelią. Tobie chwała na wieki. Amen.
 
Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…
 
 
 
Dzień drugi
 
Święty Szarbelu, Męczenniku życia monastycznego, który doświadczyłeś cierpienia, Ciebie Pan Jezus uczynił jasną lampą na drodze życia wielu  ludzi. Uciekam się do Ciebie i proszę przez Twoje wstawiennictwo o łaskę (…). Ufam Tobie. Amen.
 
Święty Szarbelu, wazo wypełniona przyjemną wonią, proszę Cię, wstaw się za mną.
 
Boże, pełnio łaskawości, który zaszczyciłeś Św. Charbela łaską czynienia cudów, ulituj się nade mną i wysłuchaj prośby, którą za jego  pośrednictwem przynoszę. Tobie chwała na wieki. Amen.
 
Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…
 
 
 
Dzień trzeci
 
Święty Szarbelu miły, który lśnisz jak jasna gwiazda na nieboskłonie  Kościoła Chrystusowego, rozjaśnij moją drogę i umocnij moją nadzieję. Proszę Ciebie  o łaskę (…). Proś o to Jezusa ukrzyżowanego, którego  wiecznie wielbisz.  Amen.
 
Święty Szarbelu, wzorze cierpliwości i ciszy proszę Cię, wstaw się za mną.
 
Panie Jezu, który oczyściłeś duszę Św. Szarbela i wspomagałeś go w  dźwiganiu jego krzyża, daj mi odwagę pokonywania życiowych trudności z  cierpliwością i poddaniem Twojej Boskiej Woli, przez jego pośrednictwo.  Tobie chwała na wieki. Amen.
 
Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…
 
 
Dzień czwarty
 
Święty Szarbelu tkliwy, uciekam się do Ciebie z ufnością mego serca. Z mocą Twego wstawiennictwa u Boga, oczekuję łaski (…), o którą proszę. Okaż czułość swoją raz jeszcze.
 
Święty Szarbelu, ogrodzie cnót, wstaw się za mną.
 
Boże, który obdarowałeś Św. Charbela łaską podobania się Tobie, pomóż mi wzrastać w cnotach chrześcijańskich i okaż miłosierdzie nade mną, bym mógł sławić Cię na wieki wieków. Amen.
 
Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…
 
 
Dzień piąty
 
Święty Szarbelu umiłowany przez Boga, oświeć mnie, pomóż mi i naucz  mnie miłowania Boga. Pospiesz mi na ratunek. Wrażliwy Ojcze, błagam Cię o łaskę (…).
 
Święty Szarbelu, przyjacielu dźwigających krzyż, wstaw się za mną.
 
Boże, wysłuchaj naszych próśb  za wstawiennictwem Św. Szarbela. Ocal  moje biedne serce i daj mi Twój pokój. Ukój niepokoje mojej duszy. Tobie chwała na wieki. Amen.
 
Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…
 
 
Dzień szósty
 
Święty Szarbelu nasz możny pośredniku, proszę Cię, wyjednaj łaskę (…) o którą Cię proszę. Jedno Twoje słowo do Jezusa wystarczy aby zostały  odpuszczone moje grzechy, aby zostało okazane mi miłosierdzie i  wysłuchana moja prośba.
 
Święty Szarbelu, radości nieba i ziemi, wstaw się za mną.
 
Boże, który wybrałeś Św. Szarbela aby bronił nas przed Twoją karzącą ręką, za jego wstawiennictwem udziel łaski (…), dla Twojej większej  chwały na wieki. Amen.
 
Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…
 
 
Dzień siódmy
 
Święty Szarbelu umiłowany przez wielu, pomóż w naszej biedzie. Mam  niezłomną nadzieję w Twoje wstawiennictwo u Boga. Proś o łaskę (…).
 
Święty Szarbelu, gwiazdo która prowadzisz zagubionych, wstaw się za nami.
 
Boże, moje niezliczone grzechy przeszkadzają Twojej Łasce w dotarciu  do mnie. Udziel mi łaski żalu za moje grzechy. Proszę Cię o to za  wstawiennictwem Św. Szarbela. Przywróć mi radość memu smutnemu sercu  darowując o co proszę. Będący pełnią  łaskawości, Tobie chwała i  dziękczynienie na wieki. Amen.
 
Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…
 
 
Dzień ósmy
 
Święty Szarbelu, kiedykolwiek klękam na kolana, poszczę, wyrzekam się czegoś lub wzywam Boga, moja nadzieja i wiara wzrasta. Błagam Cię o łaskę (…).
 
Święty Szarbelu, posłuszny Woli Bożej, wstaw się za nami.
 
Jezu, źródło i wzorze pokoju, który podniosłeś umiłowanego Św.  Szarbela do ewangelicznej doskonałości, uroczyście proszę Cie, udziel mi łaski przeżycia reszty życia zgodnego z Twoimi przykazaniami. Kocham  Cię Boże, mój Zbawco. Amen
 
Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…
 
 
Dzień dziewiąty
 
Święty Ojcze Szarbelu, zwracam się do Ciebie w ostatnim dniu Nowenny. Rozmowa z Toba jest pokarmem dla mego serca. Mam wielką nadzieję, że  otrzymam od Jezusa łaskę, o którą proszę poprzez Twoje wstawiennictwo. Z głębi skruszonego serca obiecuję nigdy nie grzeszyć. Proszę Cię o (…).
 
Święty Szarbelu w koronie chwały, wstaw się za mną.
 
Panie, który wysłuchiwałeś modlitw Św. Szarbela i obdarzyłeś go łaską zjednoczenia z Tobą, zmiłuj sie nade mną w mojej niedoli. Ocal mnie od  zła, z którym sobie nie radzę. Tobie chwała i dziękczynienie na wieki. Amen.
 
Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…
OLEJ ŚWIĘTEGO SZARBELA
 
Każdy człowiek jest jakby lampą Boga. Jego zadaniem jest rozświetlanie  ciemności w świecie. Pan Bóg stworzył każdą lampę z jasnym i  przezroczystym szkłem, aby umożliwić światłu przenikanie i oświecanie  ciemności świata. Ludzie jednak zapominają o świetle, a dbają tylko o  szkło. Tak je kolorują i dekorują, aż staje się tak zaciemnione, że nie  pozwala na przenikanie światła. I dlatego tak wielkie ciemności panują w świecie. Szkło Waszych lamp powinno na nowo stać się przezroczyste, aby Wasze światło świeciło w świecie. Dlatego po każdym upadku natychmiast  trzeba pójść do spowiedzi, aby zawsze trwać w stanie łaski uświęcającej.
Zadziwiający jest sposób działania Opatrzności Bożej. Podczas gdy na Zachodzie jesteśmy świadkami wielu cudów, gdzie na obrazach (Syrakuzy 1953), czy figurach (Civitavecchia 1995) pojawiają się ludzkie łzy bądź krew (oba wydarzenia zatwierdzone przez Kościół), tak w Kościele Wschodnim pojawia się olej. Przykładem jest chociażby ikona, której w posiadaniu jest mistyczka Myrna Nazzour.  Być może wyjaśnieniem tego fenomenu będzie, gdy zrozumiemy, że Kościół Wschodni uważa, że w tym konsekrowanym oleju jest obecny Duch Święty, tak jak w konsekrowanym chlebie i winie obecny jest Jezus  Chrystus. Biskup, namaszczając olejem czoło bierzmowanego, wypowiada  słowa: "przyjmij znamię Ducha Świętego". To jest istota sakramentu  bierzmowania. W tym bowiem momencie Duch Święty nie tylko wypełnia  człowieka, ale również wyciska na nim niezatarte znamię, które ma mu  towarzyszyć przez całą wieczność.
Po pogrzebie o. Szarbela jego grób promieniował niewytłumaczalnym światłem przez 45 dni i nocy, zjawisko to, wzbudzało duże  zainteresowanie chrześcijan i muzułmanów. Postanowiono przenieść trumnę z ciałem zmarłego do klasztoru.W czasie przenosin odkryto że ciało ojca nie było zesztywniałe jak to  dzieje się po śmierci, lecz wiotkie jak za życia. Wydzielało też miły  zapach oraz najdziwniejsze, z ciała wydobywał się dziwnego pochodzenia  olej. W konsekwencji w 24.07.1927r. ciało włożono do metalowej trumny i  zamknięto w marmurowym grobowcu. Cały czas z ciała wydobywał się olej,  którego zebrano w sumie ok. 100 litrów.W roku 1950 wydano kolejne  polecenie komisyjnej ekshumacji z uwagi na przecieki oleju marmurowego  grobowca i korozji trumny. W obecności ekspertów, stwierdzono brak  stężenia pośmiertnego – ciało wyglądało tak jak w chwili śmierci.  07.08.1952r. ma miejsce ostatnia ekshumacja. Ciało zmarłego zachowuje  się jak poprzednio. Olej ten wydobywał się nieprzerwanie do 1977 r. - roku, w którym papież Paweł VI ogłosił go świętym.
Według ogólnie przyjętych zasad posługiwania się olejami (w tym wypadku olej traktowany jest jako relikwia), każdy, kto jest w jego posiadaniu, może używać go do własnych celów, lub udzielić innym błogosławieństwa. [1]
______________ [1]Katechizm Kościoła Katolickiego naucza: Przez święte chorych namaszczenie i modlitwę kapłanów cały Kościół poleca chorych cierpiącemu i uwielbionemu Panu, aby ich podźwignął i  zbawił; a nadto zachęca ich, aby łącząc się dobrowolnie z męką i śmiercią Chrystusa, przysparzali dobra Ludowi Bożemu. KKK 1499. Kościół wierzy i wyznaje, że wśród siedmiu sakramentów istnieje jeden specjalnie przeznaczony do umocnienia osób dotkniętych chorobą - namaszczenie chorych. KKK 1511
 
Wierni mogą nadal namaszczać się w chorobie poświęconym olejem, ale jest to tylko sakramentale.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

Święcenia kobiet wykluczone

wtorek, 30 lipca 2013 9:47

Święcenia kobiet wykluczone

        Franciszek po raz pierwszy od objęcia pontyfikatu wypowiedział się również o święceniach kapłańskich kobiet. Podkreślił, że zakaz wyświęcania kobiet na księży w Kościele katolickim jest definitywny. - Kościół przemówił i powiedział "nie". Te drzwi są zamknięte - powiedział dziennikarzom. Zaznaczył jednak, że chciałby, by kobiety pełniły także bardziej odpowiedzialne role w administracji Kościoła i jego duszpasterskiej działalności. - Nie możemy ograniczać roli kobiet w Kościele do posługi przy mszy albo przewodniczenia organizacjom charytatywnym, musi być coś więcej - dodał Franciszek.

        Biskup Rzymu podkreślił też, że watykański bank IOR, który w ostatnich miesiącach stał się "bohaterem" kilku skandali finansowych, musi stać się "uczciwy i przejrzysty". Dodał, że decyzję w sprawie uzdrowienia lub zamknięcia banku podejmie po uwzględnieniu zaleceń specjalnej komisji, którą powołał przed kilkoma dniami.

        Komisja ds. struktury ekonomiczno-administracyjnej Stolicy Apostolskiej ma się zająć zapowiadaną reorganizacją Kurii Rzymskiej, uprościć jej funkcjonowanie i ograniczyć wydatki, co najprawdopodobniej oznacza redukcję urzędów i biurokracji oraz wcielenie w życie programu oszczędności.

        Franciszek powrócił dziś do Rzymu z Rio de Janeiro, gdzie przez tydzień uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży. Brazylia była celem pierwszej zagranicznej podróży pontyfikatu papieża Franciszka, który w ciągu minionego tygodnia spotykał się nie tylko z młodymi ludźmi, ale także z mieszkańcami faweli, byłymi narkomanami i więźniami.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Dla tych, którzy nie lubią się modlić

wtorek, 30 lipca 2013 9:30
Dla tych, którzy nie lubią się modlić

Modlę się, ale Bóg mnie nie słucha. W moim życiu nie następuje żadna zmiana. Nie mam już siły i chęci się modlić. W dodatku strasznie nudzą mnie te wszystkie formułki. To strata czasu... - Często można usłyszeć takie słowa... Czy Ty również często czujesz to samo?

Być może czujesz, że potrzebujesz zmiany. Prawdopodobnie chciałbyś, by Twoje życie wyglądało inaczej. Być może czujesz, że modlitwa może bardzo wiele w Twym życiu zmienić, jeśli nauczysz się inaczej na nią patrzeć. Jeśli naprawdę polubisz modlitwę i zaczniesz się modlić inaczej... Ten przewodnik może Ci w tym pomóc.

Czy jesteś gotowy na podjęcie wyzwania i zmianę swojego życia i modlitwy na bardziej wartościowe?

Przewodnik dla tych, którzy nie lubią się modlić - Klub Książki Tolle.pl

 

 

Przewodnik dla tych, którzy nie lubią się modlić

 
 
(1 opinii)

Modlę się, ale Bóg mnie nie słucha. W moim życiu nie następuje żadna zmiana. Nie mam już siły i chęci się modlić. W dodatku strasznie nudzą mnie te wszystkie formułki. To strata czasu... - Czy Ty również często czujesz to samo?

Być może czujesz, że potrzebujesz zmiany. Prawdopodobnie chciałbyś, by Twoje życie wyglądało inaczej. Być może czujesz, że modlitwa może bardzo wiele w Twym życiu zmienić, jeśli nauczysz się inaczej na nią patrzeć. Jeśli naprawdę polubisz modlitwę i zaczniesz się modlić inaczej... Ten przewodnik może Ci w tym pomóc.

Nowy sens Twojej modlitwy

Ta książka nauczy Cię prawdziwego dialogu z Bogiem. Po jej lekturze Twoja modlitwa może nabrać nowego sensu, stać się prawdziwą rozmową, a Ty poczujesz się wysłuchany. Nauczysz się, jak być na modlitwie 100% szczerym, dzięki czemu Twoja modlitwa stanie się bardziej wiarygodna i skuteczniejsza.

Uświadomisz sobie, że masz w Bogu Przyjaciela, któremu możesz powiedzieć o każdym swoim problemie. Jesteś dla Boga kimś wyjątkowym. Bóg rozumie Twoje problemy, także te z modlitwą.

Pokonaj słabości, które przeszkadzają w modlitwie

Czerpiąc z wiedzy zawartej w tym przewodniku, pokonasz słabości, które przeszkadzają Ci się modlić. Dowiesz się:

 • Jak unikać rutyny i co robić, by wszelkie znudzenie modlitwą odeszło w niepamięć?
 • Jak unikać rozproszenia uwagi podczas modlitwy i nauczyć się modlić w skupieniu?
 • Jak poradzić sobie z uczuciem lenistwa i znaleźć chęć do modlitwy?
 • Co robić, gdy masz poczucie, że modląc się tracisz czas...?

Lektura tej książki uświadomi Ci, że nie musisz być świętym, by się dobrze modlić. Możesz być sobą, zwykłym, słabym człowiekiem, a Bóg wysłucha Twoich modlitw.

Zyskaj życiową harmonię

Wkładając wysiłek w modlitwę będziesz mieć świadomość, że Twoja praca nie idzie na marne, ale przynosi Ci spokój ducha. Dowiesz się też, w jaki sposób łączyć działanie z modlitwą, aby ten wysiłek był owocny. Nauczysz się prawdziwie łączyć swoją wiarę, modlitwę i życie codzienne, dzięki czemu zyskasz życiową harmonię.

Odpowiedzi na Twoje pytania o modlitwę

W tej książce znajdziesz także odpowiedzi na pytania, które być może od dawna Cię nurtują, takie jak:

 • Kiedy i gdzie możesz się modlić i czy to ma w ogóle jakieś znaczenie?
 • Ile czasu należy poświęcać na modlitwę? Czy dłuższa modlitwa jest bardziej wartościowa?
 • Czy lepiej modlić się w myślach, czy ustnie?

Nauczysz się, jak właściwie przygotować się do modlitwy i już nigdy nie zapomnieć powiedzieć Bogu o najważniejszych rzeczach.

Czytając tę książkę dowiesz się, że nie ma jednego, prawidłowego sposobu, aby dobrze się modlić. Poznasz wiele praktycznych sposobów modlitwy, dzięki czemu na pewno znajdziesz taki, który będzie Ci najbliższy.

Zmień swoje życie dzięki modlitwie

Ta książka rozbudzi w Tobie chęć do zmiany swojego życia. Od tej pory Twoje życie modlitewne może wyglądać zupełnie inaczej. Ta książka da Ci motywację do działania i pracy nad sobą i swoją modlitwą.

Czy jesteś gotowy na podjęcie wyzwania i zmianę swojego życia i modlitwy na bardziej wartościowe?

Sięgnij już teraz po "Przewodnik dla tych, którzy nie lubią się modlić"!

A jeśli poczujesz, że ten przewodnik Ci pomógł, przekaż go swoim bliskim. Pozwól im także poczuć siłę modlitwy!

Przewodnik dla tych, którzy nie lubią się modlić - Klub Książki Tolle.pl

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Dla tych, którzy nie lubią się modlić

wtorek, 30 lipca 2013 9:30
Dla tych, którzy nie lubią się modlić

Modlę się, ale Bóg mnie nie słucha. W moim życiu nie następuje żadna zmiana. Nie mam już siły i chęci się modlić. W dodatku strasznie nudzą mnie te wszystkie formułki. To strata czasu... - Często można usłyszeć takie słowa... Czy Ty również często czujesz to samo?

Być może czujesz, że potrzebujesz zmiany. Prawdopodobnie chciałbyś, by Twoje życie wyglądało inaczej. Być może czujesz, że modlitwa może bardzo wiele w Twym życiu zmienić, jeśli nauczysz się inaczej na nią patrzeć. Jeśli naprawdę polubisz modlitwę i zaczniesz się modlić inaczej... Ten przewodnik może Ci w tym pomóc.

Czy jesteś gotowy na podjęcie wyzwania i zmianę swojego życia i modlitwy na bardziej wartościowe?

Przewodnik dla tych, którzy nie lubią się modlić - Klub Książki Tolle.pl

 

 

Przewodnik dla tych, którzy nie lubią się modlić

 
 
(1 opinii)

Modlę się, ale Bóg mnie nie słucha. W moim życiu nie następuje żadna zmiana. Nie mam już siły i chęci się modlić. W dodatku strasznie nudzą mnie te wszystkie formułki. To strata czasu... - Czy Ty również często czujesz to samo?

Być może czujesz, że potrzebujesz zmiany. Prawdopodobnie chciałbyś, by Twoje życie wyglądało inaczej. Być może czujesz, że modlitwa może bardzo wiele w Twym życiu zmienić, jeśli nauczysz się inaczej na nią patrzeć. Jeśli naprawdę polubisz modlitwę i zaczniesz się modlić inaczej... Ten przewodnik może Ci w tym pomóc.

Nowy sens Twojej modlitwy

Ta książka nauczy Cię prawdziwego dialogu z Bogiem. Po jej lekturze Twoja modlitwa może nabrać nowego sensu, stać się prawdziwą rozmową, a Ty poczujesz się wysłuchany. Nauczysz się, jak być na modlitwie 100% szczerym, dzięki czemu Twoja modlitwa stanie się bardziej wiarygodna i skuteczniejsza.

Uświadomisz sobie, że masz w Bogu Przyjaciela, któremu możesz powiedzieć o każdym swoim problemie. Jesteś dla Boga kimś wyjątkowym. Bóg rozumie Twoje problemy, także te z modlitwą.

Pokonaj słabości, które przeszkadzają w modlitwie

Czerpiąc z wiedzy zawartej w tym przewodniku, pokonasz słabości, które przeszkadzają Ci się modlić. Dowiesz się:

 • Jak unikać rutyny i co robić, by wszelkie znudzenie modlitwą odeszło w niepamięć?
 • Jak unikać rozproszenia uwagi podczas modlitwy i nauczyć się modlić w skupieniu?
 • Jak poradzić sobie z uczuciem lenistwa i znaleźć chęć do modlitwy?
 • Co robić, gdy masz poczucie, że modląc się tracisz czas...?

Lektura tej książki uświadomi Ci, że nie musisz być świętym, by się dobrze modlić. Możesz być sobą, zwykłym, słabym człowiekiem, a Bóg wysłucha Twoich modlitw.

Zyskaj życiową harmonię

Wkładając wysiłek w modlitwę będziesz mieć świadomość, że Twoja praca nie idzie na marne, ale przynosi Ci spokój ducha. Dowiesz się też, w jaki sposób łączyć działanie z modlitwą, aby ten wysiłek był owocny. Nauczysz się prawdziwie łączyć swoją wiarę, modlitwę i życie codzienne, dzięki czemu zyskasz życiową harmonię.

Odpowiedzi na Twoje pytania o modlitwę

W tej książce znajdziesz także odpowiedzi na pytania, które być może od dawna Cię nurtują, takie jak:

 • Kiedy i gdzie możesz się modlić i czy to ma w ogóle jakieś znaczenie?
 • Ile czasu należy poświęcać na modlitwę? Czy dłuższa modlitwa jest bardziej wartościowa?
 • Czy lepiej modlić się w myślach, czy ustnie?

Nauczysz się, jak właściwie przygotować się do modlitwy i już nigdy nie zapomnieć powiedzieć Bogu o najważniejszych rzeczach.

Czytając tę książkę dowiesz się, że nie ma jednego, prawidłowego sposobu, aby dobrze się modlić. Poznasz wiele praktycznych sposobów modlitwy, dzięki czemu na pewno znajdziesz taki, który będzie Ci najbliższy.

Zmień swoje życie dzięki modlitwie

Ta książka rozbudzi w Tobie chęć do zmiany swojego życia. Od tej pory Twoje życie modlitewne może wyglądać zupełnie inaczej. Ta książka da Ci motywację do działania i pracy nad sobą i swoją modlitwą.

Czy jesteś gotowy na podjęcie wyzwania i zmianę swojego życia i modlitwy na bardziej wartościowe?

Sięgnij już teraz po "Przewodnik dla tych, którzy nie lubią się modlić"!

A jeśli poczujesz, że ten przewodnik Ci pomógł, przekaż go swoim bliskim. Pozwól im także poczuć siłę modlitwy!

Przewodnik dla tych, którzy nie lubią się modlić - Klub Książki Tolle.pl

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

wtorek, 16 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  91 697