Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 079 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

12 wrzesień 2015 godz.14.00 Warszawa ul.Wiejska /Sejm/

sobota, 08 sierpnia 2015 9:12
Ruch Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski
z Warszawy wraz ze Środowiskami Intronizacyjnymi z Polski i zagranicy
zaprasza na
 
OGÓLNOPOLSKI MARSZ BŁAGALNY O INTRONIZACJĘ JEZUSA KRÓLA POLSKI!
Zdjęcie użytkownika Barbara Łahoda-Chiniewicz.

Warszawa 12 września (sobota) 2015 r.
Rozpoczęcie Marszu: o godz. 14.00 przed Sejmem RP przy ul. Wiejskiej 4/6/8
 
 
Zdjęcie użytkownika Barbara Łahoda-Chiniewicz.

Trasa Marszu wynosi 3 km długości
i przebiega w linii prostej. Marsz będzie przechodził od ul. Wiejskiej ulicą Matejki do Al. Ujazdowskich, dalej przez Pl. Trzech Krzyży do Ronda de Gauella na którym przecinamy Al. Jerozolimskie i Nowym Światem dochodzimy do ul. Świętokrzyskiej. Dalej prosto przez Krakowskie Przedmieście dochodzimy do Pl. Zamkowego. Przechodząc po przekątnej Pl. Zamkowy dojdziemy do ul. Świętojańskiej, przy której znajduje się Katedra św. Jana Chrzciciela, w której o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji: Oddania pod władanie Miłości Chrystusa Króla, wszystkich dziedzin życia Narodu Polskiego. Pożegnanie uczestników Marszu odbędzie się po Mszy Świętej , pod Kolumną Zygmunta. .........................
Marsz będzie miał charakter religijno-patriotyczny. Podczas Marszu będzie kilka przystanków, w czasie których będą wystąpienia o bardzo ważnej dla Polski tematyce. Dokładny program Marszu będzie podany przed jego rozpoczęciem. Planowany jest postój przed Pałacem Prezydenckim, w czasie którego będzie wygłoszone przemówienie na temat ustanawianych w katolickiej Polsce praw sprzecznych z Dekalogiem. Osoby do których dotrze ta ulotka prosimy o powiadomienie o Marszu wszystkich osób w swoim otoczeniu i zachęcanie do przybycia. ...........................
Udział w Marszu jest publicznym opowiedzeniem się za Jezusem Chrystusem Królem Polski! Uczestników Marszu prosimy o zabranie ze sobą flag narodowych oraz transparentów o tematyce Intronizacyjnej i innej religijnej. Grupy zorganizowane prosimy o przygotowanie tabliczek z nazwą swojej miejscowości. Dla uczestników Marszu, w sprawach m. in. chęci zgłoszenia grupy, uzyskania informacji o parkingach, dostępny jest e-mail: intronizacja.marsz2015onet.pl oraz tel. 537 884 875. ............................... Kontakt do organizatorów Marszu tel. 608 266 251, 533 518 931 i www.JezusKrólemPolski.waw.pl Więcej informacji znajduje się na Ulotce w załączniku ................................
Prosimy o przekazanie podanej informacji następnym osobom: 1. za pomocą poczty elektronicznej e-mail 2. przez umieszczenie informacji na blogach czy stronach Internetowych 3. w rozmowach telefonicznych 4. ustnie za pomocą "poczty pantoflowej" 5. wysyłając list z Ulotką i Afiszem 6. za pomocą SMS
........................................
Trzeba pamiętać, że w Polsce wciąż jeszcze duża część społeczeństwa nie ma stałego dostępu do Internetu, poza tym, nie mamy mediów o szerokim zasięgu oddziaływania, otwartych na Intronizację Jezusa Króla Polski. W tej sytuacji nasze działania informacyjne będą wymagały od nas więcej trudów i szerszego zaangażowania. Mamy jednak żywo w pamięci wiele wydarzeń z naszej historii , w których bez żadnych środków potrafiliśmy się bardzo dobrze zorganizować. Wierzymy, że i tym razem tak będzie. Dzisiaj walczymy o sprawy najwyższej wagi dla Polski, a przez Polskę dla całego świata!
 
Zdjęcie użytkownika Barbara Łahoda-Chiniewicz.

Podziel się
oceń
16
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Pracodawco pracownik nie jest niewolnikiem

środa, 05 sierpnia 2015 13:49

Zdjęcie użytkownika Barbara Łahoda-Chiniewicz.


Podziel się
oceń
16
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Adoracja

środa, 05 sierpnia 2015 13:48

Zdjęcie użytkownika Barbara Łahoda-Chiniewicz.


Podziel się
oceń
16
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Papież: Nie ma Komunii dla rozwodników w nowych związkach. Taka jest nauka Kościoła!

środa, 05 sierpnia 2015 13:48
Ojciec Święty Franciszek podczas środowej audiencji generalnej poruszył temat rozwodników w nowych związkach. Powiedział, że ludzie w takiej sytuacji „w żadnej mierze nie są ekskomunikowani” i „absolutnie nie są w ten sposób traktowani”. Wyjaśnił, że z rozwodnikami w nowych związkach w ich lokalnych wspólnotach należy obchodzić się w sposób „otwarty” i „pełen zrozumienia”. Jak wskazał, już w przeszłości papieże podkreślali, że osoby rozwiedzione pozostają członkami Kościoła nawet wówczas, gdy wstąpią w cywilne związki. Takie podejście należy obecnie jeszcze pogłębić. Według Franciszka jest szczególnie ważne, by ludzie w takiej sytuacji życiowej uczestniczyli w Mszy świętej.

 

 

Ojciec Święty wypowiedział się także w sprawie dostępu rozwodników w nowych związkach do Komunii świętej.

 

Temat, który jest dziś w Kościele szeroko dyskutowany, został już rozstrzygnięty przez poprzedników papieża Franciszka. Przypomnijmy, że według katolickiego nauczania aktywni seksualnie rozwodnicy w nowych związkach cywilnych nie mogą przystępować do sakramentów. Warunkiem dopuszczenia osób w takiej sytuacji do spowiedzi i Komunii świętej jest życie w czystości.

 

 

Jak przypomniał papież Franciszek, Kościół wie dobrze, że powtórny związek cywilny jest sprzeczny z przyjmowaniem sakramentów. W każdym razie jednak Kościół musi traktować takie osoby z macierzyńską miłością. Należy przy tym rozróżniać między tymi, którzy nie chcieli rozwodu i nie zawinili, a tymi, którzy rozwód spowodowali. Szczególna odpowiedzialność spoczywa na Kościele wówczas, gdy w powtórnym związku pojawiają się dzieci. Takich rodzin nie można trzymać na dystans, trzeba za to z całą mocą popierać chrześcijańskie wychowanie dzieci.

Wypowiedź Ojca Świętego jest niezwykle ważna. Od początku ubiegłego roku mnożyły się spekulacje na temat stanowiska papieża Franciskza w sprawie rozwodników w nowych związkach. Właśnie dzisiaj papież zabrał głos po raz pierwszy bardzo wyraźnie: nauczanie jest niezmienne, aktywni seksualnie rozwodnicy w nowych związkach nie mogą przystępować do Komunii. To niezwykle ważne słowa, które powinny ukrócić rozpasaną dyskusję toczącą się przede wszystkim w Kościele niemieckojęzycznym.

 

Z drugiej strony nadal niejasne pozostaje, co oznacza w praktyce rozróżnienie na tych, którzy spowodowali rozwód a tych, którzy niezawinili. To właśnie w przypadku tych drugich kard. Walter Kasper postulował możliwość dopuszczenia do Komunii świętej. Papież Franciszek z jednej strony zdaje się odcinać od jego propozycji, ale z drugiej zdaje się rzecz pozostawiać względnie otwartą.

pac/kathpress,fronda.pl

5.08.2015, 13:04.
.

Podziel się
oceń
16
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Rekolekcje o.Manjackala- Warszawa 12-15.11.2015

poniedziałek, 03 sierpnia 2015 16:54

wtorek, 16 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  91 680